Žiačky zlaté na turnaji v Nitre

Po troch prípravných zápasoch na domácej palubovke, využili žiačky možnosť zúčastniť sa na trojčlennom turnaji v Nitre. Za účasti domácej Nitry, Serede a Slovanu si tímy zahrali zápasy medzi sebou.

1.ZÁPAS | BK Lokomotíva Sereď – BK Slovan Bratislava 41:58

2.ZÁPAS | BKM Junior UKF Nitra – BK Slovan Bratislava 54:58

Fotogaléria z turnaja

Beáta Renertová (trénerka): Prvý zápas so Sereďou sme začali veľmi vlažne. Veľa sme kazili a nevedeli sa dostať do správneho tempa. V druhom polčase, sme veľkou bojovnosťou v obrane predsa len Sereď prinútili k stratám a dávali sme ľahké koše. V poslednej štvrtine sme potvrdili naše zlepšenia a ukázali aj veľmi pekné útočné kombinácie. Zahralo si všetkých štrnásť dievčat. Po polhodinovej prestávke sme nastúpili hneď na druhý zápas, proti silnej Nitre. V tomto zápase predviedli dievčatá zatiaľ najlepší výkon v príprave. Čo bolo potešujúce, je že sme kodične vydržali až do konca zápasu. Chválim dievčatá, že keď sa Nitra priblížila v závere na rozdiel štyroch bodov sa nezľakli a bojovali až do poslednej sekundy. Právom sme získali prvé víťazstvo v turnaji a dúfam, že nás to posilní do ešte usilovnejšej práce. Ďakujeme všetkým rodičom za podporu.

Tamara Tardová: „Tento víkend sme odohrali dva ťažké a bojovné zápasy proti Seredi a Nitre. Podarilo sa nám ich poraziť ale boli to veľmi napínavé, únavné a vyrovnané zápasy. Museli sme bojovať do poslednej sekundy a behalo sa zo strany na stranu. Veľmi sme sa radovali z výhry pretože sme počas leta tvrdo makali aj s našou úžasnou trénerkou Čičou a nakoniec sa nám to vyplatilo. Teraz už iba počkať na začiatok sezóny a bojovať ďalej.“