Výborne výkony staršich žiačok!

Víkend pred Vianocami sa predstavili naše žiačky, ťahajúce víťaznú šnúru na palubovkách Piešťan a preibežnej prvej Trnavy.

Sobota v Piešťanoch

Piešťanské Čajočky – BK Slovan Bratislava 46:72

Laššáková 14b(8dos. 5zl), Ziburová 12b(9dos, 5zl, 4as) Sedlárová 8b(3zl)
Vrbjarová 8b(8zl, 4as) Sobôtková 21b(9dos 7zl, 5as) Jančušková 5b, Jurigová 4b.

Proti objektívne slabšiemu súperovi sme zápas začali celkom neisté v útoku. V obrane sme im dovolili ľahké útočné doskoky, ktoré ich najvyššia hračka využívala bodmi spod koša! Po prvom polčase sme prehrávali 27:24.
V 3/4 sme pochopili, že súpera neporazíme na “papieri”, ale musíme o víťazstvo zabojovať! Začali sme agresívnejšie brániť a získavať lopty, z čoho vznikli rýchle protiútoky a ľahké body. Po 3/4 bol stav 34:49 a už sa nám ľahšie hralo. Poslednú štvrtinu sme pokračovali v rovnakom tempe a získali ďalšie víťazstvo na palubovke súpera!

Nedeľa v Trnave

BK AŠK Slávia Trnava – BK Slovan Bratislava 69:67

Laššáková 19b(7dos), Ziburová 9b(9dos, 5zl), Sedlárová 6b(8dos 3zl), Vrbjarová 4b(4dos, 3zl), Sobôtková 21b(7dos, 5as), Wilsch 2b(3as), Jančušková 6b(4dos 4zl).

„Súboj prvého a druhého na priečke západnej skupiny doniesol všetkým skvelý zážitok, z ktorého sa nakoniec viac tešili domáci.
Perfektne sme otvorili zápas a využívali šance, ktoré nám súper dával. V jednom momente sme vyhrávali 1:13, ak sa nemýlim. Vedeli sme, že musíme koncentráciu a zodpovednosť udržať na najvyššej úrovni až do konca, aby sme hrali vyrovnaný zápas!
Nielenže bol vyrovnaný, ale väčšinu zápasu sme vyhrávali. V niektorých chvíľach aj o 9-10 bodov v druhom polčase. Vždy, keď sme súpera mali “zlomiť”, zvýšiť bodový náskok a hlavne v rozhodujúcich chvíľach (posledné 2 minúty) loptu udržať v rukách, sme spravili začiatočné chyby, ktoré Trnavčankám umožnili rýchle protiútoky a voľnú streľbu za 3b, čo im celkom padalo!
Bolo vidno, že nám chýba skúsenosť v takýchto momentoch.
Každopádne, nemáme sa začo hanbiť! Spravili sme obrovský pokrok a verím, že čoskoro z takýchto zápasov sa budeme aj my tešiť!