Majstrovstvá SR U 12 Trnava 24. – 26.6.2022

Prvýkrát v histórii BK Slovan Bratislava postúpili staršie minižiačky do finálového turnaja. Sezóna bola pre naše družstvo veľmi dlhá, napriek tomu sme všetci – trénerky, hráčky ale aj rodičia očakávali aké to bude. V skupine západ sme sa umiestnili na 3. mieste a tak podľa kľúča sme prvý zápas hrali s družstvom dievčat MBK Ružomberok, ktoré sa v skupine východ umiestnilo na 2. mieste. Zápas sa od začiatku hral pod taktovkou dievčat s Ružomberka. Naše dievčatá dlho odolávali, ale súper sa nám každou štvrtinou vzďaľoval. Preto dostalo príležitosť všetkých 16 hráčok.

Zápas skončil výsledkom 85:46 (22:8, 35:20, 54:30).

Najúspešnejšími strelkyňami boli Babu Dorková 12 bodov a Lilly Kviečinská 11 bodov.

V sobotu sme hrali zápas s dievčatami BAM Poprad. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, aj keď sme polčas vyhrali o 7 bodov. V tretej štvrtine naše dievčatá podali veľmi sústredený, ale najmä bojovný výkon a náskok sa nám podarilo postupne zvýšiť až na rozdiel 20 bodov. Vtedy sme dali príležitosť aj najmladším dievčatám, aby aspoň na chvíľu boli súčasťou víťazného zápasu.

Zápas skončil výsledkom 59:48 (14:11, 27:20, 47:31).

Najúspešnejšími strelkyňami boli Babu Dorková 19 bodov, Lucka Ševčíková 13 bodov a Hanka Kabinová 12 bodov.

Víťazstvo nad dievčatami z Popradu nás posunulo do zápasu o 5. miesto, kde sme sa stretli s družstvom dievčat MBK Stará Turá. Prvú štvrtinu sme prehrali pomerne vysoko, ale druhá pätica zabrala a vyhrala 25:0. Do druhého polčasu sme teda išli s pomerne slušným náskokom. Ale posledná štvrtina bola pre nás na celom turnaji najnáročnejšia a najnapínavejšia. Dvadsaťdva sekúnd pred koncom zápasu sme viedli už len o dva body, kedy nám odpískali faul a náš súper hádzal dva trestné hody. Zobrali sme time out a vysvetlili dievčatám, že musíme držať loptu až do konca a na záver zápasu vystreliť. Náš súper prú šestku nepremenil, ale druhú áno. Vyhodili sme loptu s autu a po 5 sekundách vystrelili, ale nedoskočili sme loptu. Našťastie dievčatá svojou bojovnosťou útok súpera ubránili tak, že ani nevstrelil.

Zápas o 5. miesto sme vyhrali najtesnejším rozdielom 54:53 (11:26, 36:26, 42:34).

Najúspešnejšie strelkyne boli Hanka Kabinová 15 bodov, Lucka Ševčíková 14 bodov a Lilly Kviečinská 9 bodov.

MVP hráčkou nášho družstva sa stala Barbora Dorková a v All Stars 2. päťka bola Lucia Ševčíková.