Staršie žiačky s prvým víťazstvom v nadstavbovej časti!

BK AŠK Slávia Trnava – BK Slovan Bratislava 70:39

Laššáková 3b, Sedlárová 4b, Vrbjarová 3b(4zl), Sobôtková 19b(5zl), Wilsch 2b, Jančušková 6b, Širicová 2b.

Po poslednom zápase s Trnavou, ktorý sme prehrali v posledných sekundách o 2 body, čakali sme nové “derby” a vyrovnanejší zápas! Začiatok zápasu, ktorý jednoznačne rozhodol ďaľší priebeh stretnutia, bol pre nás možno aj najslabší v tejto sezóne.


1/4 sme prehrali 4:24 a už bolo ťažké sa vrátiť, hlavne psychicky do zápasu.
Príliš veľký rešpekt, ale aj agresívna obrana súpera, nás prinútili spraviť veľký počet stratených lôpt. Súper takmer celý zápas hral zónovú obranu, na ktorú sme našli riešenie až v poslednej štvrtine, keď sme si začali viac a rýchlejšie prihrávať na obvode. Chcem pochváliť dievčatá za snahu. Bojovali do konca zápasu, aj keď už bol rozhodnutý.

Banská Bystrica vs BK Slovan Bratislava 42:58

Laššáková 22b(9zl, 4as), Ziburová 8b(13dos), Sedlárová 2b, Vrbjarová 2b, Sobôtková 6b, Jančušková 16b, Širicová 2b, Wilsch 9zl.


Po prvých troch zápasoch v nadstavbovej časti proti trom kandidátom o titul, prišel zápas s BB a dievčatá cítili, že musia vyhrať. Ľahko sme ich porazili dvakrát v sezóne, ale tento zápas bol úplne iný.

V útoku sme nemali riešenia, aj keď obrana nebola moc agresívna. Namiesto streľby z vonku sme hľadali istotu spod koša, kde nás čakali vyššie hráčky a väčšinou blokovali naše pokusy. Akonáhle sme zahodili aj voľné strely, chytili sme paniku, chceli sa zbaviť lopty a následne sme zle prihrávali a robili kroky. Po vyrovnaných troch štvrtinách sme sa v poslednej štvrtine zobudili, uvoľnili a začali hrať. Podarilo sa nám ubrániť súpera agresívnou obranou po celom ihrisku. Získali sme lopty, dávali sme ľahké koše, a konečne nám padli aj strely z vonku.

Kapitánka Laššáková si prevzala zodpovednosť a ôsmimi bodmi po sebe (22 celkovo)+ 9 získanými loptami, pomohla družstvu získať prvé víťazstvo v nadstavbovej časti!