Dôležité víťazstvo pre staršie žiačky!

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 64:33

Laššáková 18b(5dos, 5zl), Ziburová 12b(12dos 5zl), Sedlárová 10b(5dos), Vrbjarová 8b(8dos), Jančušková 6b(5zl), Sobôtková 6b(4zl), Wilsch 4b.


Jeden zo súbojov, ktorý rozhodne o 4. mieste a postupe na F4, tentokrát patril nám! Vedeli sme, že Poprad je družstvo, proti ktorému musíme udržať koncentráciu a dodržiavať pokyny, aby sme hrali vyrovnaný zápas.
Začali sme zápas v dobrom nasadení, hlavne v obrane. Nedovolili sme im ľahké streľby a protiútoky. V útoku sme vytvárali voľné pozície, ale nepadalo nám.


1/4 – 8:3
V druhej štvrtine sme sa uvoľnili aj v útoku. Pokračovali sme v rovnakom tempe a začalo sa nám dariť aj strelecky! Obrana bola výborná. Dokázali sme udržať rýchleho a agresívneho súpera na 10 daných bodov za polčas.
2/4 – 28:10
Druhý polčas sme začali robiť zbytočne chyby. Na agresívnu obranu po celom ihrisku sme dlho hladali riešenie, ťažko sme sa vedeli presadiť do útočnej polovice, stratili sme veľa lôpt po prihrávkach a v driblingu! Súper naše chyby využil a strelecky sa vrátil do hry.
Túto štvrtinu sme prehrali 17:14.
3/4 – 42:27
Poslednú štvrtinu sme znova začali hrať sústredene v útoku a agresívne v obrane. Konečne sa nám podarilo po získaných loptách presadiť sa do rýchleho protiútoku a získať aj ľahké body!
Skvelou obranou sme zastavili Poprad na 6 daných bodov v štvrtej štvrtine.
4/4 – 64:33
Chcel by som pochváliť všetky hračky za skvelý výkon a nasadenie. Aj napriek tomu, že niektoré netrénovali 2 týždne pred zápasom, bojovali do konca a snažili sa dať svoje maximum!

V utorok 10.03.2020 nás čaká daľší ťažký zápas proti známemu súperovi Ivánka pri Dunaji, na ich palubovke.