Cenné skúsenosti pre staršie žiačky.

Sobota 25.1. CBK Košice – BK Slovan Bratislava 80:37

Laššáková – 8b(7dos.), Ziburová 3b(9dos.), Jančušková 6b, Vrbjarová 10b(4dos.), Sobôtková 2b(6dos.), Wilsch 4b, Širicová 2b, Mihalyová 2b.

Nedeľa 26.1. YAKE – BK Slovan Bratislava 69:39

Laššáková 10b, Ziburová 8b (7dos.), Jančušková 2b, Sobôtková 13b (6dos.), Wilsch 2b, Sedlárová 2b (4 dos.), Širicová 2b

Už pred odchodom do Košíc sme vedeli, kto a čo nás čaká. Dve najsilnejšie družstvá v našej kategórii.
V sobotu sme na palubovke CBK hrali proti 5-násobnému majstrovi Slovenska v našom ročníku.
Bol to zápas, ktorý sme využili na to, aby si každá hráčka zahrala a zažila aj takýchto kvalitných súperov! Dievčatá hrali dobrý zápas. V útoku vytvárali situácie na voľnú streľbu, ktorá v sobotu nebola úspešná. Stiahnutá obrana súpera s tromi vysokými hračkami spod koša,nás prinútila strielať z vonku, ale aj napriek rýchlemu posunu lopty na voľné hráčky, nešťastne sme zahodili veľa voľných striel!
Slabo sme bránili pick&roll, kde sme dostali niekoľko trojok po clone na loptu. A v druhom polčase pri zdvojovaní na polke super získal ľahko lopty, vytváral rýchle protiútoky a dával ľahké body!
Dievčatá chcem pochváliť za zodpovedný prístup k zápasu, od začiatku až do poslednej sekundy!

Zápas proti YAKE bol vyrovnanejší než proti CBK.
Začali sme agresívnou obranou a suverénnejšie v útoku. Aj keď sme vedeli, že súper je silný, dali sme si za cieľ zabojovať na 100%, maximálne potrápiť súpera a nedovoliť im ľahké a lacné víťazstvo!
Podarilo sa nám udržať krok za súperom do 4/4, ktorú sme síce začali 15 bodovým deficitom, ale hra v prvých 3/4 bola na vysokej úrovni a verili sme, že do konca bude zápas vyrovnaný. 4/4 sme veľmi slabo začali dvomi stratami hneď na začiatku, kde súper využil nesústredenosť našich hráčok a dal nám rýchlo 4 body (-19).
To už akoby bol začiatok konca. Aj keď sme mali šancu sa priblížiť a vytvárali voľné pozície na streľbu, či protiútoky, zahodili sme dokonca aj zo situácie 1 na 0.
Zase sa potvrdilo, že nám chýba skúsenosť v rozhodujúcich chvíľach, a tentokrát aj fyzická pripravenosť.

Aj napriek vysokobodovým prehrám nemôžem byť nespokojný! Dievčatá bojovali, dali svoje maximum a získali ďaľšie skúsenosti!

Dlhodobý profesionálny prístup v mladších kategóriách CBK a YAKE, 6-7 ročný proces v týchto družstvách, 2-3 súťaže, ktoré paralelne hrajú, sú veci, ktoré momentálne robia rozdieľ medzi nimi a ostatnými družstvami!


O dva týždne sa ukážeme a zabojujeme o prvé víťazstvo v nadstavbovej časti na palubovkách známych súperov, Trnavy a Banskej Bystrice.

Veljko Milojević