🏀Staršie žiačky na začiatku roka opäť úspešne 🏀

Po vyše mesačnej prestávke, v rámci, ktorej stihli dievčatá absolvovať Medzinárodný turnaj v Belgicku, dievčatá pokračovali v odvetných súťažných zápasoch. V sobotu sme privítali Starú Turú a v nedeľu dievčatá z Trenčína .Oba zápasy sme úspešne vyhrali . K družstvu sa pripojili už aj dievčatá z 2009- Nati K. a Zoja J., ktoré sa pomaly stávajú súčasťou tímu a skvele zapadli do “hracej matice“.
 
Dievčatá so Starou Turou opäť ukázali svoju tímovosť a bojovnosť a proti Trenčínu, ktorý hral zónovú obranu, zase rýchle protiútoky a skvelú obranu.
 
BK Slovan : MBK Stará Turá
78 : 32
 
BK Slovan : BK AS Trenčín
75 : 37
Komentár Emky F. “fefé
V sobotu sme hrali odvetnú časť proti Starej Túrej. Tento zápas sme hrali nielen lepšie, ale hlavne tímovejšie. Poučili sme sa z najväčších chýb, ktoré sme robili prvý zápas. Lepšie sme sa videli na ihrisku a hlavne sme sa vedeli vyvarovať zbehom do backdooru a následným košom. Táto snaha bola odmenená pekným výsledkom.
 
Nedeľný zápas sme hrali proti Trenčínu. Zvládli sme sa prispôsobiť zónovej obrane a začali dávať body z rýchlych protiútokov. Taktiež sme pritvrdili obranu, čo nám pomohlo k víťazstvu a ďalším skúsenostiam.